تماس جهت فروش و نصب لوازم جانبی خودرو 
ساعت کاری: 10 صبح تا 8 شب

  • 02144281326
  • 02144281577
سه شنبه, 14 فروردين 1397 12:34

پدل شیفتر چیست؟

پدل شیفتر چیست؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با پیشرفت تکنولوژی، زندگی آسان تر می شود و به همین منوال رانندگی که بخش لاینفک زندگی روزمره انسان ها است نیز راحت تر می شود. پدل شیفتر ( Paddle Shifter) نیز یکی از فن آوری هایی است که در چند سال اخیر رانندگی را ساده تر و سریع تر کرده است.، چراکه یکی از دغدغه های همیشگی ذهن رانندگان ، تعویض دنده است. آیا دنده را درست انتخاب شده یا اصلا نیاز به تعویض دنده بوده و یا اینکه گاهی دنده درست جا نمی رود و گیر میکند. این موضوع باعث می شود رانندگان به دنده توجه کنند و انرژی خود را برای یک رانندگی لذت بخش از دست بدهند.
همه ما می دانیم که گیربکس های دستی درحال منسوخ شدن می باشند. خصوصاً در آمریکا که درصد زیادی از مردم تمایل به استفاده از گیربکس های اتوماتیک دارند. گیربکس های اتوماتیک در دو نوع (DCT) گیربکس با کلاچ دوگانه و (CVT) گیربکس متغیر پیوسته شناخته شده می باشد.
گیربکس های ضریب متغیر پیوسته (CVT) در اوج تکنولوژی، ساده و کارآمد هستند. البته این سادگی و کارآمدی خسته کننده نیز هست و دنده ها همیشه در دور موتور خاصی تعویض می گردند. برای همین، برخی کمپانی ها برای این گیربکس ها قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را فراهم کرده اند که اغلب توسط اهرم های پشت فرمان صورت می گیرد و پدل شیفترPaddle Shifter نام دارند. با استفاده از پدل شیفتر در دور موتور دلخواه خود می توانید دنده را تعویض کنید و هیجان و لذت رانندگی را به خوبی تجربه کنید.

خواندن 1459 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 16:40