تماس جهت فروش و نصب لوازم جانبی خودرو 
ساعت کاری: 10 صبح تا 8 شب

  • 02144281326
  • 02144281577
دوشنبه, 28 اسفند 1396 15:14

نحوه عملکرد کلیدها در کروز کنترل

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

• کلید CRUISE
برای روشن و خاموش نمودن کروز کنترل بکار می رود. هنگام روشن شدن کروز، لامپ LED نارنجی رنگ زیر این کلید روشن می شود و یک بوق به مدت نیم ثانیه به نشانه روشن شدن کروز شنیده می شود. همچنین درصورت فعال بودن کروز کنترل این کلید عمل cancel را انجام می دهد.

• کلید M/LIM
وقتی کروز کنترل را با کلید SET فعال می کنیم و چراغ آن چشمک زن می شود، می­توان آن سرعت را در حافظه M ذخیره کرد. برای ذخیره کردن بایستی کلید M را به مدت 7 ثانیه نگه داشت. بعد از 7 ثانیه بوق ممتد به گوش می رسد و از این پس علاوه بر کلیدهای SET و RES می­توان با فشردن کلید M سرعت ذخیره شده را بازیابی کرد.

• کلید LIM
در خودروهای تراتل برقی وجود داشته و جهت فعال نموندن لیمیتر به کار می رود و کلید ALARM در خودروهای تراتل سیمی بوده و برای فعال نمودن آلارم سرعت یا همان لیمیتر مجازی به کار می رود. نحوه کار آن دقیقا همانند کروز کنترل است.

• کلید SET
هنگام روشن بودن سیستم کروز، فشردن این کلید باعث فعال شدن کروز در سرعت فعلی شده و چراغ CRUISE چشمک زن می شود. پس از فعال شدن کروز با هر بار فشردن این کلید سرعت خودرو حدود یک کیلومتر بر ساعت افزایش می یابد.
هنگام روشن بودن سیستم لیمیتر، فشردن این کلید باعث فعال شدن لیمیتر در سرعت فعلی شده و چراغ LIM/M چشمک زن می­ شود. پس از فعال شدن لیمیتر با هر بار فشردن این کلید سرعت محدودیت لیمیتر حدود یک کیلومتر بر ساعت افزایش می یابد.

• کلید RES
هنگام فعال بودن سیستم کروز، هر بار فشردن این کلید باعث کاهش سرعت خودرو در حدود یک کیلومتر بر ساعت می شود. همچنین در صورت غیر فعال نمودن کروز توسط cancel کردن کلید cruise و یا پدال های ترمز و کلاچ، فشردن این کلید باعث بازیابی سرعت از حافظه و فعال شدن کروز می شود.
هنگام فعال بودن لیمیتر، با هر بار فشردن این کلید سرعت محدودیت لیمیتر حدود یک کیلومتر بر ساعت کاهش می یابد.

خواندن 505 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 14:37

نظر دادن

تمام موارد اجباری که با *‌مشخص شده است را وارد کنید.کد HTML قابل قبول نمی باشد.