تماس جهت فروش و نصب لوازم جانبی خودرو 
ساعت کاری: 10 صبح تا 8 شب

  • 02144281326
  • 02144281577

رادار جانبی فابریک

معرفی رادار جانبی یا رادار نقطه کور چانگان CS35

منتشرشده در لوازم جانبی خودرو
سه شنبه, 01 خرداد 1397 16:07

رادار جانبی خودرو

کنترل داشتن روی تمامی نقاط اطراف خودرو موقع رانندگی برای راننده ها بسیار مهمه و حتما برای شما هم پیش آمده که موقع وارد شدن از کوچه ها و خیابون های فرعی به اصلی و برعکس یا موقعی که میخواین انحراف به راست یا چپ کنید و یا سبقت بگیرید دید کافی نداشتین و وسیله نقلیه ای که سمت چپ و یا راستتون بوده رو ندیدین و باعث شدین برای خودتون ، ماشینتون و اون وسیله نقلیه خطر پیش بیاد و خدای نکرده تصادف کردین . این عدم دید کافی در آینه ها و در نتیجه نداشتن کنترل و آکاهی کامل از اطراف خودرو به دلیل نقاط کور ما نسبت به اطراف ماشینمون هستش. حتی اگر شما بهترین و دقیق ترین آینه ها رو هم داشته باشین بازهم به تمام نقاط کور ماشین تسلط ندارید. اینجاس که رادار جانبی یا رادار نقطه کور اهمیتش حس میشه.

رادار نقطه کور یا Blind Spot Information System برای زمانیه که وسیله نقلیه ای در نقطه کور ما در حین رانندگی قرار می گیرده .سیستم رادار نقطه کور در هنگام وجود مانع و یا وسیله نقلیه ای در جایی که نقطه کور دید ماست توسط چراغ هشداری بر روی آینه های کناری ماشین که معمولا به رنگ زرد و مثلث شکل است به راننده هشدار می دهد و به راننده اخطار می دهد تا از تصادف احتمالی جلوگیری کند.

از زمانی که این سیستم رادار برروی خودروهای جدید داره نصب میشه همه راننده ها می تونن با خیالی راحت تر مسیر خودشون را تغییر بدن و بهترین تصمیم را در هنگام رانندگی بگیرن. این سیستم به راننده کمک می کنه که از وجود هر وسیله نقلیه ای در اطراف ماشین خودش اطلاع پیدا کنه. این سیستم رادار معمولا به صورت یک حسگر در آینه‌های بغل ماشین ها قرار میگیره و در طول رانندگی هشدارهای لازم را با نشانگر های زرد رنگ و یا قرمر رنگ به راننده می ده این سیستم از خیلی از تصادفات رانندگی به راحتی جلوگیری میکنه. برای دریافت قیمت رادار جانبی با ما تماس بگیرین.

منتشرشده در بانک اطلاعات خودرو

نصب رادار نقطه کور بر روی جنسیس 2010

منتشرشده در دست به آچار!
چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1397 15:18

نصب رادار نقطه کور بر روی سوزوکی ویتارا

نصب رادار نقطه کور بر روی سوزوکی ویتارا

منتشرشده در دست به آچار!

نصب رادار نقطه کور بر روی سانتافه 2017

منتشرشده در دست به آچار!
چهارشنبه, 15 فروردين 1397 11:35

نصب رادار نقطه کور بر روی اپتیما 2015

نصب رادار نقطه کور بر روی اپتیما 2015

منتشرشده در دست به آچار!

برای سیستم هشدار نقاط کور فرقی نمی‌کند که شما در بین خطوط رانندگی می‌کنید و یا به چپ و راست می‌روید، BSD توسط امواج اولتراسونیک یا همان سنسور رادار جانبی، اطراف و پشت خودرو را تحت‌ نظر دارد. نقاط کور را آینه کناری پوشش نمی‌دهد و اگر راننده سر خود را برگرداند، شاید مشکلات دیگری پیش بیاید. معمولا رنگ این چراغ هشدار زرد بوده و درون آینه و یا ستون A خودرو قرار دارد . موقعی که خودرویی در نقطه کور قرار بگیرد، این چراغ شروع به چشمک زدن می‌کند. علاوه ‌بر این چشمک، شما صدای هشدار (بیپ) نیز می‌شنوید و یا لرزش القایی درون فرمان را احساس خواهید کرد. شرکت‌های مختلف، اسم‌های متفاوتی را برای این سیستم درنظر گرفته‌اند که البته تفاوتی در عملکرد آن‌ها وجود ندارد. این سنسور نقطه کور بعضا قادر به تشخیص موتور و دوچرخه نیز بوده که البته بستگی به حجم جسم مورد بررسی دارد.

منتشرشده در بانک اطلاعات خودرو

در سال ۱۹۹۵ شخصی به نام پلات زر توانست گواهی ثبت اختراع خود برای مانیتور نوری هشداردهنده را دریافت و در محصولات فورد اجرایی کند. blis مخفف کلمه blindspot information system است (سیستم اطلاعات نقاط کور) این سیستم برای اولین بار در سدان Volvo S80 طراحی شد و توسط دو سنسور در که در کنار خودرو قرار داشت ورود هر شی‌ء خارجی به محدوده خودرو را به راننده اعلام می‌کرد. مزدا به‌عنوان اولین شرکت آسیایی بود که در سال ۲۰۰۸ از سنسور نقطه کور بر روی خودرو مزدا cx9 touring استفاده کرد و در سال ۲۰۱۲ به بعد جزو آپشن های ثابت در cx9 شد؛ اما در حال حاضر هنوز هم برای گروه‌های دیگر خودرویی مزدا مانند مزدا ۶ این سیستم به‌صورت سفارشی نصب می‌گردد جالب است بدانید که هنوز بعضی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی علاقه‌ی چندانی به استفاده از آپشن رادار جانبی ندارند به‌طور مثال میتسوبیشی از سال ۲۰۱۶ به‌صورت پیشنهادی این آپشن را بر روی پاجرو اسپرت نصب می‌کند.

منتشرشده در بانک اطلاعات خودرو

در هنگام رانندگی ممکن است خودرو در نقطه ای قرار گیرد که برای سایر رانندگان قابل مشاهده نباشد و همین امر منجر به برخورد و تصادف شود. کنترل داشتن روی تمامی نقاط خودرو در هنگام رانندگی برای رانندگان بسیار مهم است و هنگامی که راننده قصد دارد مسیر خود را عوض کند و یا از یک لاین به لاین دیگری برود نیازمند یک نیروی کمکی میباشد . هنگامی که شما بهترین آینه و دقیق ترین آینه ها را هم دارید باز هم به تمام نقاط کور ماشین تسلط ندارید. سنسور نقطه کور برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی ارائه شده است.. بدین منظور در گوشه های عقب خودرو یک رادار قرار داده شده است. از وقتی که این سیستم برروی خودروهای جدید نصب شده تمامی رانندگان می توانند با خیالی آسوده تر مسیر خود را تغییر دهند و بهترین تصمیم را در هنگام رانندگی بگیرند . عملکرد این سیستم به این گونه است که در قسمت عقب خودرو راداری قرار میدهند که این رادار در هنگامی که یک ماشین و یا هر چیزی که وارد میدان این رادار در ابعاد ۹.۵ متر در ۳ متر قرار گیرد این رادار جانبی وجود مانع را تشخیص و سریعا با یک چراغ زرد رنگ و یا قرمز رنگ بر روی آینه نشان میدهد و به راننده هشدار میدهد .

منتشرشده در بانک اطلاعات خودرو

نصب رادار نقطه کور بر روی سورنتوxm 2012

منتشرشده در دست به آچار!
صفحه1 از3